FUNERALIA Lednicko-Gnieźnieńskie

Cykliczna konferencja naukowa organizowana przez Polskie Towarzystwo Antropologiczne

Komunikaty

Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie

Program Funeraliów

Drodzy Uczestnicy Funeraliów 2021,
 
serdecznie dziękujemy za zgłoszenie udziału w tegorocznych Funeraliach Lednicko-Gnieźnieńskich. Będzie nam miło wspólnie dyskutować o interdyscyplinarnych badaniach biologii i kultury populacji ludzkich. Zapraszamy tym razem do Instytutu Kultury Europejskiej, Gniezno, ul. Kostrzewskiego 5-7.
 
W załączeniu udostępniamy program Funeraliów oraz abstrakty wystąpień:
 
Program Konferencji: pobierz program
Prezentacja Abstraktów: pobierz abstrakty
 

Komunikat 4: Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie 2021 - zapisy otwarte

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką na styku antropologii i archeologii do rejestracji na konferencję w Gnieźnie.

Abstrakt: Abstrakty prosimy przesłać do dnia 30 czerwiec 2021 r. poprzez formularz zgłoszeniowy w zakładce  rejestracja. Przyjmujemy dwa rodzaje abstraktów: standardowy oraz zgłaszany do konkursu. Formularze abstraktów dostępne w zakładce rejestracja.

Informacja o przyjęciu referatu będzie przekazana drogą e-mailową. Referaty należy przygotować wyłącznie w formie prezentacji Power Point, w języku polskim lub angielskim.  

Opłata konferencyjna: Opłata wynosi 100 zł dla naukowca i 50 zł dla doktoranta i studenta – wpłaty do dnia 15 czerwca 2021 r. 

Numer konta

Polskie Towarzystwo Antropologiczne Uniwersytetu Poznańskiego 6, 61-614 Poznań 
96 1090 1447 0000 0001 3758 2058

W tytule wpłaty konieczne jest podanie imienia i nazwiska uczestnika konferencji oraz nazwy Funeralia 21. 

Noclegi:  30 studentom gwarantujemy darmowy nocleg w domu studenta na terenie Instytutu Kultury Europejskiej (http://ike.amu.edu.pl/dom-studencki/pokoje-goscinne). Liczba noclegów jest ograniczona – o przyznaniu noclegu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Osobom biorącym udział w konferencji rekomendujemy następujące hotele (oferta rabatowa na hasło „Polskie Towarzystwo Antropologiczne”). W hotelach uczestnicy konferencji mają preferencyjne ceny:

Hotel W Starej Kamienicy (www.wstarejkamienicy.pl)
Pokój 1-osobowy de lux 120zł (doba ze śniadaniem)
Pokój 2-osobowy de lux 180zł (doba ze śniadaniem)
Pokój 3-osobowy de lux 210zł (doba ze śniadaniem)

Hotel Feniks (www.hotelfeniks.pl)
Pokój 1-osobowy130 zł (doba ze śniadaniem)
Pokój 2-osobowy 190 zł (doba ze śniadaniem)

Hotel Pietrak, Hotel Adalbertus (www.pietrak.pl)
Cena pokoju z 10% zniżką od ceny standardowej.

30

Komunikat 3: Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie, Spotkanie 21 (21-22.09.2021).
Człowiek w perspektywie badań interdyscyplinarnych

 Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Antropologiczne, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Instytut Kultury Europejskiej UAM

Szanowni Państwo,
Drodzy Sympatycy Funeraliów!

Pandemia pokrzyżowała plany zorganizowania w zeszłym roku Funeraliów (Spotkanie 21), dotyczących badań interdyscyplinarnych populacji ludzkich pradziejowych i historycznych. Przełożyliśmy termin konferencji na wrzesień (21-22.09) 2021 r., termin, który wydaje się obecnie bardzo realny!  

Uprzejmie przypominamy o możliwości udziału w konkursie. Komisja konkursowa wyłoni pięć najlepszych referatów, których autorzy będą nagrodzeni publikacją wyników swoich badań w czasopiśmie Anthropological Review, objętym listą MNiSW. Artykuły opublikowane zostaną w wersji online na stronie internetowej (https://content.sciendo.com/view/journals/anre/anreoverview.xml).

Będziemy więc prosić, żeby osoby biorące udział w konkursie nadsyłały bardziej rozbudowane abstrakty swoich referatów, niż abstrakty standardowe (zawierające do 1600 znaków), których oczekujemy od pozostałych uczestników konferencji. Dłuższe i pełniejsze teksty pozwolą Komitetowi Naukowemu na wyłonienie laureatów konkursu. Informacje o abstraktach zostanie podana w kolejnym komunikacie.

Ponieważ jednym z celów konferencji jest pogłębienie wiedzy i kompetencji studentów reprezentujących nauki biologiczne i archeologiczne, chcemy zapewnić 30 studentom darmowy nocleg w Gnieźnie. O dofinansowaniu zadecyduje kolejność rejestracji, która będzie prowadzona poprzez stronę internetową konferencji.

Wszystkie informacje będziemy zamieszczać na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Antropologicznego http://ptantropologiczne.pl/
w zakładce Funeralia.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji o nadchodzących Funeraliach!

Komunikat 2: Zmiana terminu konferencji "Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie"

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyraziło zgodę na przesunięcie terminu konferencji „Funeralia Lednicko-Gnieźnieńskie” na 2021r.
Dokładna data konferencji zostanie podana w odrębnym komunikacje.

Komunikat 1: Dofinansowanie "Funeraliów Gnieźnieńsko-Lednickich"

Miło nam poinformować, że nasze Towarzystwo otrzymało dofinansowanie w ramach projektu MNiSW: „Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych”. Złożony projekt dotyczy finansowania konferencji „Funaralia Gnieźnieńsko-Lednickie”, które odbędą się we wrześniu tego roku. Przyznana kwota to 20.000zł.

MNISW

 Dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego